Vznikla petice za vyhlášení žižkovského nádraží památkou
Praha 8. února (ČTK) – Sdružení nazvané Tady není developerovo (TND) organizuje internetovou petici za vyhlášení Nákladového nádraží Žižkov památkou. Ministerstvo kultury už část nádraží kulturní památkou vyhlásilo, ale majitel pozemku, kterým jsou České dráhy, se proti rozhodnutí odvolal. Členové sdružení chtějí petici předat ministrovi kultury, který má při rozhodování o vyhlášení památky poslední slovo. Na tiskové konferenci to dnes řekla místopředsedkyně sdružení Helena Benýšková. Petici zatím podepsalo přes 400 lidí.

















Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…