Rustonka 2

Rustonka 2

(2. 9. 2020) Generálním dodavatelem projektu jsou CMC Architects, hlavním inženýrem projektu je OBERMEYER HELIKA 

   
 
 
 
 

Rustonka 2

Architektonická a projekční společnost OBERMEYER HELIKA a.s. aktuálně dokončuje na pozici projektanta Administrativní budovy Rohanské nábřeží (Rustonka 2) práci, které se věnuje od roku 2017. Dne 23. června proběhla úspěšná kolaudace a v OBERMEYER HELIKA nyní finalizují dokumentaci skutečného provedení stavby. Developerem projektu je společnost J&T REAL ESTATE CZ. Ta administrativní budovy už předala budoucím uživatelům, společnosti J&T Banka, a.s.

Na projektu administrativních budov RUSTONKA 1C a RUSTONKA 2 se podílíme již pátým rokem. Konkrétně u budovy 2 jsme se věnovali činnostem jako řešení statiky, koordinace technických rozvodů, ale také přípravě tendrové dokumentace fit-outů, tedy prostor pro budoucí nájemce,“ komentuje dlouhodobou spolupráci na projektu Josef Knížek, vedoucí projektu OBERMEYER HELIKA a.s. „Pro generálního dodavatele projektu CMC jsme zastávali funkci hlavního inženýra projektu. Nyní dokončujeme dokumentaci skutečného provedení stavby,“ doplňuje Josef Knížek.

Novostavby jsou součástí komplexu administrativních budov Rustonka v Praze 8 – Karlíně na místě bývalého areálu Pražské strojírny Rustonka. Nabízí moderní a flexibilní kancelářské, obchodní a gastronomické prostory na ploše 30 000 m2 v obou budovách. Osmipodlažní budova Rustonka 2 s plochou 16 000 m2 bude plně využita J&T Bankou. Kapacita kanceláří čítá cca 750 pracovních míst. Zde OBERMEYER HELIKA a.s. pracovala nejenom na Shell & Core, ale zároveň také na fitoutech pro budoucího nájemce. Uspořádání vnitřních prostor bylo navrženo na míru společnosti J&T Banka dle konkrétních požadavků zaměstnanců a potřeb společnosti.

Budovy nabízí komfortní administrativní plochy v nadzemních podlažích. Přízemí staveb jsou řešena jako veřejně přístupná a návštěvníci zde mohou využívat nabídku služeb, jako jsou restaurace, kavárna a obchody. V podzemních podlažích jsou umístěny garáže, skladovací prostory a technologické zázemí budov. Část technologií je realizována také na střeše budov. Významnou část střechy zaujímají pobytové terasy pro zaměstnance. Administrativní budovy byly navrženy tak, aby splňovaly podmínky pro získání certifikace LEED Gold.
tisková zpráva


Doplněno Stavbaweb:
Projekt na stránkách CMC ARCHITECTS.Projekt na stránkách OBERMEYER HELIKA.
Oficiální webové stránky: Rustonka 

Související články:
Rustonka  22.2.2016
IPR Praha nesouhlasí se zbouráním Rustonky  13.3.2014
Areál Rustonky v Praze čeká přestavba  28.11.2007

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 9. 2020 21:57:13. Re: Rustonka 2. Jitka

 
 
 
 

2. 9. 2020 21:57:13. Re: Rustonka 2. Jitka

  Smutné. Zase kanceláře. Skončí pracovní doba, zaměstnanci úřadů i obchodů odejdou, okna zhasnou, celá čtvrť se vylidní - kdo by tam šel večer do restaurace nebo do kavárny? Čí budou večer ty ulice?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz