Zónu Cidlina v Jičíně vyprojektuje Rehwaldt Landscape Architects

Zónu Cidlina v Jičíně vyprojektuje Rehwaldt Landscape Architects

(16. 7. 2020) Vítězové soutěže odstoupili od kontraktu s městem, které poté oslovilo druhého v pořadí

   
 
 
 
 

Zónu Cidlina v Jičíně vyprojektuje Rehwaldt Landscape Architects

(ČTK) - Projektovou dokumentaci na výstavbu odpočinkové zóny Cidlina v Jičíně udělá ateliér německé společnosti Rehwaldt Landscape Architects. Architekti vypracují za 3,23 milionu korun včetně DPH dokumentaci pro územní řízení, pro povolení i pro provedení stavby. Vše by mělo být hotovo na jaře roku 2022. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Jireš. Myšlenka vytvořit z území kolem Cidliny odpočinkovou zónu je stará 20 let.

Původně mělo projekt zóny vytvořit uskupení architektů Klára Novotná, Karel Novotný, Tereza Mirská a Jiří Neuvirt, které loni vyhrálo krajinářsko-architektonickou soutěž na podobu zóny. Kvůli neshodě na ceně ale architekti od chystaného kontraktu s městem letos odstoupili. Město pak oslovilo druhého v pořadí, firmu Rehwaldt Landscape Architects. Smlouvu s ní radnice podepsala v pátek. V ČR má firma například zakázku na přeměnu Karlova náměstí v Praze.

Projektanti nejprve dopracují svůj návrh odpočinkové zóny dle nových požadavků veřejnosti a města. "Poté přijde na řadu sestavení dokumentace pro umístění stavby. Dále vznikne dokumentace pro stavební povolení a poté pro provedení stavby," uvedl mluvčí. Následně bude moci město vypsat soutěž na firmu pro stavbu zóny. Z projektové dokumentace by měl vyplynout i odhad nákladů na vybudování zóny. Podle radnice půjde o desítky milionů korun.

Zóna o rozloze 7,5 hektaru má vzniknout na dosud nevyužívaném území mezi sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou nedaleko průmyslových závodů. Přeměna oblasti by měla být postupná a trvat má několik let. Lokalita je důležitá zejména pro lidi ze sídliště Nové Město, u kterého žádný park či veřejná zeleň nejsou.

V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, herní místa a hřiště pro děti i dospělé, psí hřiště, pumptracková dráha pro jízdu na kole, několik mostů a lávek, odpočinková místa, skatepark, letní kino, grilovací koutky, trať pro in-line bruslení či kopec pro sáňkování.

Doplněno Stavbaweb:
Návrh řešení Odpočinkové zóny Cidlina ateliéru Rehwaldt Landscape Architects najdete na stránkách soutěže ZDE.
Vítězné návrhy soutěže najdete i na stránkách ČKA.
Informace o historii soutěže najdete i na stránkách mujicin.cz: Odočinková zóna Cidlina
Rehwaldt Landscape Architects

Související články:
Jičín chystá dokumentaci pro odpočinkovou zónu Cidlina  17.12.2019
Odpočinková zóna Cidlina v Jičíně  – výsledky soutěže  29.8.2019
Odpočinková zóna Cidlina  – Město vypsalo architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu odpočinkové zóny  8.3.2019
Odpočinková zóna Cidlina  – Město vypíše architektonicko-krajinářskou soutěž o návrh na podobu odpočinkové zóny  5.12.2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 7. 2020 12:07:53. Re: Zónu Cidlina v Jičíně vyprojektuje Rehwaldt Landscape Archit... BlueBoss

  Němci levnější než Češi? Někdo je asi zpovykaný.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz