
I letos na konferenci Xella Dialog představí společnost Xella změny, novinky a aktuální trendy ve stavebnictví. Pět posledních ročníků, organizovaných formou on-line konference, zaznamenalo velký úspěch, a proto se i letošní Xella Dialog 2025 uskuteční touto formou. Stačí se zaregistrovat a v úterý 21. října 2025 od 10.00 hodin se odkudkoli přihlásit.
6. ročník česko-slovenské konference Xella Dialog 2025 ponese motto „Efektivní návrh budov 2025+: změny a řešení“ a nabídne přehled toho nejdůležitějšího z nové směrnice EPBD IV, představí novinky ve výrobkovém portfoliu Xella a zaměří se na podporu projektování. Program bude rozdělen do tematických bloků, ve kterých se vystřídají odborníci ze společnosti Xella i externí hosté.
Konference Xella Dialog je setkání, které každoročně organizuje společnost Xella pro odborníky z oblasti stavebnictví a projektování. Zástupci společnosti Xella společně se svými hosty na ní formou prezentací, reportáží a rozhovorů představují současný sortiment výrobků a služeb v podobě, která reaguje na současné trendy a potřeby profesionálů v oboru stavebnictví. Díky on-line platformě se do průběhu konference mohou v jejím průběhu zapojit i všichni registrovaní účastníci.
„Forma on-line konference se nemění, stejný zůstává i hlavní cíl: představit atraktivní a srozumitelnou cestou jak současnost a budoucnost stavebnictví, tak i široký sortiment výrobků a služeb naší společnosti a usnadnit tak našim partnerům projektování a realizaci staveb,“ vysvětluje vedoucí marketingu Luděk Suchomel a dodává: „Co se mění, jsou témata a akcenty každého ročníku. Letos budou naši techničtí odborníci a manažeři společně s hosty prezentovat nové evropské směrnice i jejich dopady do národní legislativy. Chybět nebudou ani naše produktové novinky v stavebních systémech Ytong, Silka a Multipor a zkušenosti z jejich využití ve výstavbě. Program je jako každý rok pestrý a jsem přesvědčen, že opět zaujme každého, kdo s našimi stavebními systémy pracuje nebo o nich uvažuje.“
Ing. Martin Mihál, vedoucí technického oddělení Xella CZ/SK, zahájí konferenci informacemi o aktuálních novinkách v sortimentu Xella a představí vlastnosti minerálních tepelně izolačních desek Multipor ETX. Účastníci se dozví podrobnosti o komponentech zateplovacího systému Multipor ETX dle ETA-14/0476, návrhu kotvení i doporučených skladbách obvodových stěn.
Ing. Michal Čejka, konzultant v oblasti energetické náročnosti budov a OZE a člen rady Centra pasivního domu, seznámí účastníky s dopady implementace směrnice EPBD IV do národní legislativy. Vysvětlí, co znamená výstavba bezemisních budov, jaká bude renovační strategie a nové energetické standardy (MEPS) a jak se změní požadavky na obálku budov či hodnocení uhlíkové stopy (GWP) v období 2028–2030.
Téma hodnocení uhlíkové stopy v českých podmínkách rozvine Ing. Jan Růžička, Ph.D., předseda rady Centra pasivního domu. Představí přípravu metodiky, projekt INDICATE, vznik národní generické databáze environmentálních parametrů stavebních materiálů a metodiku hodnocení uhlíkové stopy.
O nových možnostech s vylehčenou vápenopískovou tvárnicí Silka Light bude na konferenci informovat Ing. Lucie Šnajdrová, Head of Construction Services Xella CZ/SK, a Jan Tinka, manažer pro klíčové projekty, Xella CZ. Účastníci se dozvědí, jak se Silka osvědčuje ve velkých stavbách, ať už jde o bytové domy, školské objekty, nemocnice či administrativní budovy, a jak kombinuje vysokou únosnost, zvukovou izolaci a přesnost provádění.
Napojení zdiva Ytong na vodorovné konstrukce bude tématem prezentace Ing. Martina Mihála a Ing. Petra Simetingera, team leadera Kompetenčního centra Xella a technického poradce podpory prodeje. Oba přednášející se podrobně zaměří na detaily napojení obvodového zdiva na základovou desku, střechu i na řešení prostorové stability stavby.
Závěrečný blok „Podpora a služby, o kterých možná nevíte“ účastníkům přiblíží nové nástroje a podklady: BIM knihovnu dostupnou na BIMTech Tools, databázi konstrukčních detailů, DWG bloky schodišť, aplikaci pro posouzení vnitřního zateplení Multiporem a další praktické pomůcky pro projektanty i realizační firmy.

Registrace probíhá na webové stránce www.xella-dialog.cz.
Tisková zpráva společnosti Xella CZ s.r.o.











Wow, to vypadá fakt skvěle! 😃 Online konference HELUZ GROUP od A do Z 2025 je super příležitost, jak se…
Těším se na novinky a praktické informace, které HELUZ GROUP představí
Výborný program, už se nemůžu dočkat konference.
Opravdu krásná proměna! Líbí se mi, jak byla rekonstrukce citlivě provedena se zachováním genius loci budovy, zároveň vzniklo moderní a…
Pěkné, designové a navíc z kvalitního materiálu, palec nahoru!