Lahofer dokončuje nové sídlo

(ČTK) – Nové sídlo s návštěvnickým centrem a venkovním amfiteátrem otevře na začátku května Vinařství Lahofer. Netradičné pojatá stavba ve tvaru vlny je postavená podle návrhu architektonické kanceláře Chybik+Kristof Architects a stojí mezi Dobšicemi a Suchohrdly na Znojemsku. Její stavba přišla na 120 milionů korun. ČTK to řekl marketingový a obchodní ředitel vinařství Daniel Smola.

„Výrobní část zahrnuje lisovnu, sklep s kapacitou okolo 750.000 litrů v tancích, skladovací prostory a moderní lahvovací linku. Je tu i kancelářská část pro administrativní pracovníky, která vizuálně přímo navazuje na návštěvnickou část,“ uvedl Smola.

Právě ve velkoryse pojatém návštěvnickém centru s vyhlídkou do krajiny je dobře patrný záměr architektů, aby budova napodobovala tvar kopcovitého vinohradu. Jednotlivá žebra člení místnost klenutou podobně jako tradiční sklepy ve stejné vzdálenosti jako mezi řádky vinohradu. To na jaře ještě zdůrazní vinohrad vysázený v těsné blízkosti nového sídla.

„První návštěvníky přivítáme při slavnostním otevření 1. května, kdy připravíme i doprovodný program v amfiteátru. Od května bude návštěvnické centrum, kde bude možné víno ochutnat i nakoupit, otevřené sedm dní v týdnu. Od června pak chceme každý čtvrtek v amfiteátru pořádat koncerty, divadelní vystoupení a promítání letního kina pravidelně až do srpna,“ uvedl Smola.

Dostavba nového sídla přinese novinky i do technologických postupů. Až dosud používalo Vinařství Lahofer výhradně nerezové tanky. Na přání sklepmistra začne letos v nových prostorách používat i dřevěné sudy, betonové tanky a kvevri nádoby.

Vinařství Lahofer je jedním z největších pěstitelů révy vinné v České republice, hospodaří na 430 hektarech vinic. Skupina firem Lahofer, kam patří také Vinice Lahofer, Hotel Lahofer, Vinařství Hanzel a internetový obchod Vinotrh.cz, zaměstnává 120 lidí a loni prodala 800 000 lahví vína vlastních značek. Roční obrat firmy byl zhruba 90 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Tým: Ondřej Chybík, Michal Krištof, Hanin Al-Gibury, Karolína Holánková, Martin Holý, Vojtěch Kouřil,
Ondřej Mundl, Matej Štrba, Zuzana Záthurecká
Klient: Vinařství Lahofer
Místo: Dobšice, Česká republika
Rok: 2015 (projekt)
Velikost: HPP 3 900 m2
www.lahofer.cz

Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Související články:
Vinařství Lahofer  2.10.2019
Reprezentativní centrum vinařství Lahofer  4.4.2019
Vinařství Lahofer  12.2.2016

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*