Vinařství Lahofer otevřelo nové sídlo

Vinařství má podobu kopce s vinicí
(ČTK) – Po dvou letech od zahájení stavby v pondělí 1. června 2020 znojemské vinařství Lahofer otevřelo pro veřejnost své nové sídlo mezi Dobšicemi a Suchohrdly na Znojemsku. Netradiční stavba s návštěvnickým centrem a venkovním amfiteátrem vznikla podle návrhu studia Chybík a Krištof a přišla na 120 milionů korun.

„Návštěvnické centrum bude sloužit jako kombinace prodejny našich vín, degustační místnosti, vinotéky a místa pro posezení s přáteli u skleničky vína. Otevřené bude vždy od 9:00, v pátek a v sobotu do 22:00, ve čtvrtek do 20:00 a od neděle do středy do 18:00,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel vinařství Daniel Smola. V návštěvnickém centru vzniklo pět nových pracovních míst.

Budova připomíná vlnění okolních kopců s řádky vinohradů, jejichž vzor evokují jednotlivá žebra klenutých místností, která jsou od sebe i vzdálena přesně tak jako jednotlivé řádky vinice. Kromě návštěvnického centra jsou v ní i kanceláře a výrobní prostory.

Na střeše návštěvnického centra vytvořili architekti amfiteátr, kde bude od prvního čtvrtka v červenci promítat každý týden letní kino, naplánováno je na léto už šest koncertů. Jako první vystoupí v novém sídle vinařství Anna K. v polovině července.

„Vstupenky na koncerty jsou k dostání prostřednictvím internetového portálu Xticket, vstupenky do letního kina budeme prodávat na místě,“ uvedl Smola.

Vinařství Lahofer je jedním z největších pěstitelů révy vinné v České republice, hospodaří na 430 hektarech vinic. Skupina firem Lahofer, kam patří také Vinice Lahofer, Hotel Lahofer, Vinařství Hanzel a internetový obchod Vinotrh.cz, zaměstnává 120 lidí a loni prodala 800.000 lahví vína vlastních značek. Roční obrat firmy byl zhruba 90 milionů korun.


Doplněno Stavbaweb:
Tým: Ondřej Chybík, Michal Krištof, Hanin Al-Gibury, Karolína Holánková, Martin Holý, Vojtěch Kouřil,
Ondřej Mundl, Matej Štrba, Zuzana Záthurecká
Klient: Vinařství Lahofer
Místo: Dobšice, Česká republika
Rok: 2015 (projekt)
Zastavěná plocha: 3900 m2
www.lahofer.cz

Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.Související články:
Lahofer dokončuje nové sídlo  5.2.2020
Vinařství Lahofer  2.10.2019
Reprezentativní centrum vinařství Lahofer  4.4.2019
Vinařství Lahofer  12.2.2016

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*