O nás / Kontakt

O nás / Kontakt

Stavbaweb.cz je portál sloužící pro odbornou architektonickou veřejnost, studenty, stavební a památkové úřady a laické zájemce o architekturu. Kromě aktuálního zpravodajství z oboru architektury a stavebnictví uveřejňuje podrobné informace o stavbách, reference stavebních a dodavatelských firem a informace o produktech pro stavebnictví. Registrovaní uživatelé získávají denní informační servis stavbawebu prostřednictvím e-mailového newsletteru.

Stavbaweb je úzce spjat s architektonickým časopisem Stavba, který čtyřikrát ročně přináší aktuální novinky ze světa architektury a stavění. Jednotlivá čísla jsou většinou tematicky uspořádána, přičemž stěžejní a pravidelně se vracející témata jsou věnována otázkám rozvoje měst, bydlení a rekonstrukcím. Časopis je určen nejen architektům, projektantům a studentům, ale všem, kdo se zajímají o architekturu a stavění.

stavbaweb.cz
Business Media One, s. r. o.
Nádražní 32
150 00 Praha 5
e-mail: stavbaweb@bmone.cz

Redakce
Lidmila Burianová
e-mail: lidmila.burianova@bmone.cz
Hana Vinšová
e-mail: hana.vinsova@bmone.cz

Inzerce
Jiří Ladman
tel.: 602 372 312
e-mail: jiri.ladman@bmone.cz

Alena Vališová
tel: 602 329 862
e-mail: alena.valisova@bmone.czČasopis Stavba
ISSN 1210-9568
MK ČR E 6688
Vychází čtyřikrát ročně

PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
zajišťuje SEND Předplatné, s. r. o.
Ve Žlíbku 1800/77, hala A3, 193 00 Praha 9
tel.: 225 985 225 nebo 777 333 370
e-mail: bm@send.cz
Předplatné lze objednat též na www.send.cz.

Předplatné pomocí SMS ve formátu:
Stavba, vaše jméno a adresa na tel.: 605 202 115

Elektronická verze časopisu
Předplatit si lze i jen elektronickou verzi časopisu včetně archivních čísel od roku 2010. Objednávejte na www.send.cz.

VYDÁVÁ
Business Media One, s. r. o.
Nádražní 32
150 00 Praha 5

IČ: 03589552
DIČ: CZ03589552
Zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 234179
Bankovní spojení: UniCredit Bank Czech Republic, a. s., č. ú.: 2110944730/2700

REDAKCE
Lidmila Burianová (šéfredaktorka)
e-mail: lidmila.burianova@bmone.cz

Mariana Pančíková
e-mail: mariana.pancikova@bmone.cz

PŘEKLADY
Milena Sršňová

ART DIRECTOR
Matěj Kotrba
e-mail: matej.kotrba@bmczech.cz

INZERCE
Jiří Ladman
tel.:  602 372 312
e-mail: jiri.ladman@bmone.cz

Alena Vališová
tel: 602 329 862
e-mail: alena.valisova@bmone.cz

MARKETING
Kateřina Svoradová
e-mail: katerina.svoradova@bmone.cz

REPRODUKCE
DTP studio, Business Media CZ
e-mail: dtp@bmone.cz

 
Nové komentáře

2. 12. 2019 16:48:39

Re: Re: Josef Pleskot: Česko by mělo mít veřejnou budovu, která ...

Díky za rozumný názor. Problém je ještě v tom, že kromě obecně známých skutečností, týkajících se Labské filharmonie (nemyslím jenom cenu a fakt, že se začala stavět v roce 2007 stejně jako tunelový komplex Blanka a byla dokončena až dva roky po něm) pan Pleskot úmyslně a účelově pomíjí fakt, že Praha má ještě větší sál (2200 míst) pro tyto účely a ten se nachází v kongresovém centru Praha. Díky popularizátorovi architektury panu Gebrianovi i víme, že se akusticky jedná o třináctý nejlepší sál tohoto druhu na světě. Jenže, tady podobní jedinci začnou připomínat, že to je "komunistická" stavba, že tady byly sjezdy komunistů (paradoxně, pouze jeden...) a že by tedy podle této logiky měl být zlikvidován Průmyslový palác na pražském Výstavišti, protože tady se těch sjezdů a podobných akcí odehrálo mnohem víc a v ještě horších letech, ale hlavně - stavět stavbu za pět miliard (reálně spíš deset) proto, aby byla dvakrát do roka (a možná ani to ne) vyprodaná, je nesmysl. Mám rád klasickou hudbu, chodím na koncerty, ale oba pražské hlavní sály jsou dostatečné víc než dost, jenom výjimečně jsou vyprodané a to u nás koncertují skutečné top hvězdy, naposledy tuším před loni skvělá gruzínská pianistka Katia Buniatšvili. A vyprodáno také nebylo. Je až komické, jak pan Pleskot jindy operuje napapouškovaným argumentem (stejný používá provozní šéf ČF), že když tady byli loni vídeňští filharmonici a hráli tuším Mahlera (nebo Brucknera, teď nevím), tak museli v Obecním domě rozšířit podium na úkor dvou prvních řad z důvodu velikosti orchestru...myslím, že Praha potřebuje něco úplně jiného, než dalšího bílého slona. Na druhou stranu, i ta soutěž by byla pro architekty díky sumám i za druhá a třetí místa nesporně zajímavá. A nemyslím jenom z hlediska "tvůrčího" a "uměleckého".

 
© 2007–2019 Business Media One, s. r. o.