Rodinný dům v Kunovicích

Rodinný dům v Kunovicích

Kunovice

(30. 9. 2020) Jiří Vokřál, Josef Žufánek, Ivana Smětáková

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Kunovicích

Hlavním motivem domu je přímá osa, která postupně protíná jednotlivé zóny – vede od vstupní haly přes hlavní obytný prostor, kolem atria do zadní klidové části. Je zakončena oknem do zahrady s výhledem do krajiny.

Jednopodlažní kvádrový objem doplňuje lehká konstrukce přístřešku na parkování, která zároveň tvoří vstupní portál a svým detailem a křehkým výrazem zjemňuje hlavní hmotu domu. Detail konstrukce se opakuje v podobě pergoly v atriu a treláže v lodžii.  

Nosná konstrukce stěn je z keramických tvárnic zateplených minerální vatou se silikonovou tenkovrstvou omítkou. Stěny nesou železobetonovou monolitickou stropní desku. Střecha je plochá jednoplášťová, okna hliníková s izolačními trojskly.


Autoři: Jiří Vokřál, Josef Žufánek, Ivana Smětáková; spolupráce Zdeněk Šuchma, Peter Babka, Michaela Vokřálová, Anna Krištofová
Statika: Václav Přikryl
PBŘS: Ludmila Plagová
Technika prostředí: Plyko
Zahradní a sadové úpravy: Ladislava Nagyová – GARD&N
Zastavěná plocha domu: 267 m2
Zastavěná plocha přístřešek a vstup: 54,4 m2
Obestavěný prostor: 1000 m3
Realizace: subdodavatelsky bez generálního dodavatele
Truhlářské práce: Eduard Vavruša – Dřevoinex

Autorská zpráva 
Foto: Lukáš Němeček

Mohlo by vás také zajímat:
Rodinný dům ve Smilovicích

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz