Rodinný dům Černá Pole

Rodinný dům Černá Pole

Brno – Černá Pole

(27. 10. 2021) knesl kynčl architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Černá Pole

Řadový dům se od svého okolí odlišuje a zároveň koresponduje s charakterem okolí. Objemově navazuje na původní objekt, hlavní hmota je posazena na podnoži zapuštěné přibližně o půl podlaží pod úrovní ulice. Z ní vyrůstají další tři podlaží – více či méně ustupující hranoly v kombinaci bílé omítky a antracitových ostatních prvků. Dům je ukončen tmavě opláštěným „okem“ kuřárny. Jednotlivá podlaží se otvírají nebo naopak uzavírají podle charakteru jednotlivých částí domu – klidové, společenské a čistě soukromé.


V polozapuštěné podnoži jsou hlavní vstup, zázemí, dvojgaráž a pokoj pro hosty orientovaný do zahrady. První podlaží s ložnicemi je spíše uzavřené, naopak společenská část, obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a venkovní terasou v dalším podlaží se otevírá velkými okny do ulice i do vnitrobloku. Poslední podlaží s pracovnou, kuřárnou a střešní terasou je opět intimnější, poskytuje výhledy nad střechy okolních domů a zároveň umožňuje svým obyvatelům skrýt se před zraky sousedů. Schodiště prochází středem dispozice, druhé a třetí podlaží jsou propojena otevřenou galerií.

Autorská zpráva
Foto: Radek Brunecký


Autoři: Jiří Knesl, Jakub Kynčl; spolupráce Miroslav Revaj, Sylvie Zechmeisterová, Ladislav Huf, Roman Seiter, Karel Alexa, Zbyněk Holešovský, Ivan Drápal, Tibor Stroh, Eva Velísková, Pavel Ferebauer
Dodavatel: ORAK stavební společnost
Plocha pozemku: 316 m2
Zastavěná plocha: 133 m2
Hrubá podlažní plocha: 232 m2

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.2116306
16.6255837
Rodinný dům Černá Pole

Rodinný dům Černá Pole
Brno – Černá Pole

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 11. 2021 01:16:08. Re: Rodinný dům Černá Pole. Lea Nardová
30. 9. 2023 08:32:29. Re: Re: Rodinný dům Černá Pole. Petr Baláš

 
 
 
 

1. 11. 2021 01:16:08. Re: Rodinný dům Černá Pole. Lea Nardová

  Drtivou většinu úředníků orgánu územního plánování by sklátil infarkt, ještě předtím, než by podobný stavební záměr v závazném stanovisku podle § 96b stavebního zákona smetli ze stolu. MMR ČR by se mělo konečně rozmyslet, kde končí právo státu dusit privátní investory, cenzurovat tvůrčí architekty, zda nepřeberná škála subjektivních pocitů úředníků orgánů ÚP (povzbuzených zcela vágními §§ 18 a 19 SZ) je možno vydávat za veřejný zájem. Ten je tak absolutně nepředvídatelný, liší se úřad od úřadu, úředník od úředníka. Je to jeden z důvodů stagnace architektonické tvorby a také nedodtupnosti bydlení.

30. 9. 2023 08:32:29. Re: Re: Rodinný dům Černá Pole. Petr Baláš

  Děkuji. Pěkně a znale napsáno.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz