O Cenu Miese van der Rohe Award 2022 usiluje 11 soutěžících z ČR

O Cenu Miese van der Rohe Award 2022 usiluje 11 soutěžících z ČR

(5. 2. 2021) Evropská komise a Nadace Miese van der Rohe uveřejnily seznam 449 staveb, které vznikly mezi říjnem 2018 a říjnem 2020

   
 
 
 
 

O Cenu Miese van der Rohe Award 2022 usiluje 11 soutěžících z ČR

V úterý 2. února 2021 představily Evropská komise a nadace Fundació Mies van der Rohe seznam staveb, které se budou ucházet o cenu za současnou architekturu Mies van der Rohe Award. Českou republiku bude reprezentovat 11 nominovaných projektů vybraných nezávislými odborníky. Do soutěže bylo v letošním roce nominováno celkem 449 projektů ze 41 zemí.

Přehled nominovaných projektů:
Vinařství Lahofer, Dobšice - CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS
Mateřská škola Nová Ruda, Liberec - Petr Stolín Architekt s.r.o.
Sídlo společnosti Lasvit, Nový Bor - ov architekti s.r.o.
Dílny Opatov, Opatov - Atelier 111 architekti s.r.o.
Nové sídlo firmy Elklima, Pardubice - Žalský architekti
Revitalizace pražských náplavek, Praha - Petr Janda / brainwork
Dům v Korzetu, Praha - Šépka architekti
Nová radnice pro Prahu 7, Praha - Atelier bod architekti s.r.o.
Corso Pod Lipami, Řevnice - EHL & KOUMAR ARCHITEKTI s.r.o., DELTAPLAN
Památník Jana Palacha, Všetaty - MCA atelier s.r.o.
Enotéka, Znojmo - CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS

Všech 449 nominovaných projektů najdete ZDE.

Prestižní Cenu Evropské unie za současnou architekturu – Cenu Miese van der Rohe (European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award) udělují Evropská komise a španělská Nadace Miese van der Rohe jednou za dva roky. Cena byla poprvé udělena v roce 1987. Soutěž byla poprvé v historii letos vzhledem k pandemii odložena o rok. Vzhledem k prodlouženému období, budou proto v polovině roku nominovány další stavby.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz